![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15494167
*
nr 1549 4167
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Båtar vid Lofoten. Signerad. Olja på duk, 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juni 2023
kl 18:40:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 18:02:07
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om Emile Zoir
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar vid lofoten emile zoir olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2009 Oljemålning
Dagmar Lodén (1904-1989), Sverige. Tistlar. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52
-
5031 Oljemålning
Einar Mauritz Persson. Signerad, landskap. Olja på..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
6014 Oljemålning
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad, "vilan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41
-
2115 Oljemålning
Eva von Weissenberg (1911-2010), Finland. Blomster..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
6006 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:15
-
4225 Oljemålning
Jan Sten. Signerad, daterad 51, björkbacke. Olja p..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53
*
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om Emile Zoir
nr 1549 4167
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Oljemålning, Båtar vid Lofoten. Signerad. Olja på duk, 54x79 cm, yttermått inklusive ram: 67x92 cm
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 18:02:07 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1867, död 1936.Läs mer om Emile Zoir
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar vid lofoten emile zoir olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2009 Oljemålning
Dagmar Lodén (1904-1989), Sverige. Tistlar. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:52 -
5031 Oljemålning
Einar Mauritz Persson. Signerad, landskap. Olja på..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
6014 Oljemålning
Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. Signerad, "vilan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:41
-
2115 Oljemålning
Eva von Weissenberg (1911-2010), Finland. Blomster..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
6006 Oljemålning
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:15 -
4225 Oljemålning
Jan Sten. Signerad, daterad 51, björkbacke. Olja p..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:53